Unde mergem la teatru in Bucureşti, saptamana 21 – 27 septembrie 2015

teatru pt copiiProgramul teatrelor din Bucureşti în perioada 21 – 27 septembrie:

 

Teatrul Naţional din Bucureşti, SalaMare: – marţi, 22 septembrie, ora 20.00 – “Dineu cu proşti”, de Francis Veber, regia Ion Caramitru; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 – “Dineu cu proşti”, de Francis Veber, regia Ion Caramitru;

 

Teatrul Naţional din Bucureşti, Sala Mică: marţi, 22 septembrie, ora 20.00 – “After Hours – 9G”, de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban;

 

Teatrul Naţional din Bucureşti, Sala Pictura: marţi, 22 septembrie, ora 20.00 – “Între noi e totul bine”, de Dorota Masłowska, regia Radu Afrim; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 – “Între noi e totul bine”, de Dorota Masłowska, regia Radu Afrim; vineri, 25 septembrie, ora 20.00 – “Butoiul cu pulbere”, de Dejan Dukovski, regia Felix Alexa; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 – “Butoiul cu pulbere”, de Dejan Dukovski, regia Felix Alexa; duminică, 27 septembrie, ora 20.00 – “Între noi e totul bine”, de Dorota Masłowska, regia Radu Afrim;

 

Teatrul Naţional din Bucureşti, Sala Media: joi, 24 septembrie, ora 19.00 – “!MPRO – Improcabaret”; joi, 24 septembrie, ora 20.00 – “!MPRO – Thy Neighbor’s Goat”; joi, 24 septembrie, ora 21.15 – “!MPRO – The Bat”; vineri, 25 septembrie, ora 19.00 – “!MPRO – ImproGrammer/ All In”; vineri, 25 septembrie, ora 20.15 – “!MPRO – Mistere Urbane”; vineri, 25 septembrie, ora 21.15 – “!MPRO – Totul în doi”; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “!MPRO – Idiot”; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 – “!MPRO – Încercarea/ Harold”; sâmbătă, 26 septembrie, ora 21.30 – “!MPRO – …ish/ The Color of Rhythm”; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “!MPRO – And the winner is”; duminică, 27 septembrie, ora 20.00 – “!MPRO – M-am îndrăgostit pe net”; duminică, 27 septembrie, ora 21.00 – “!MPRO – Secret Show”;

 

Teatrul Naţional din Bucureşti, Sala Atelier: sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 – “Cinci femei de tranziţie”, de Rodica Popescu-Bitănescu, regia Rodica Popescu-Bitănescu; duminică, 27 septembrie, ora 19.30 – “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

 

Teatrul Odeon: Sala Studio – joi, 24 septembrie, ora 19.30 – “De vânzare/ For sale”, un spectacol de Gianina Cărbunariu; vineri, 25 septembrie, ora 19.30 – “Poveste despre tatăl meu”, de Radu F. Alexandru, regia Gelu Colceag; sâmbătă, 26 februarie, ora 19.30 – “Eu. O casă de păpuşi”, de Henrik Ibsen, regia Carmen Lidia Vidu; duminică, 26 septembrie, ora 19.30 – “Pescarul şi sufletul său”, după Oscar Wilde, regia Carmen Lidia Vidu;

 

Teatrul Odeon: Sala Majestic – vineri, 25 septembrie, ora 19.00 – “Titanic Vals”, de Tudor Muşatescu, regia Alexandru Dabija; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “Trei generaţii”, de Lucia Demetrius, regia artistică Dinu Cernescu; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “Un tramvai numit dorinţă”, de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu.

 

Teatrul Bulandra: Sala Toma Caragiu – vineri, 25 septembrie, ora 20.00 – “The Bach Files”, muzica Adrian Enescu pe teme de Johann Sebastian Bach, regia Alexandru Darie; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 – “The Bach Files”, muzica Adrian Enescu, pe teme de Johann Sebastian Bach, regia Alexandru Darie; duminică, 27 septembrie, ora 20.00 – “The Bach Files”, muzica Adrian Enescu pe teme de Johann Sebastian Bach, regia Alexandru Darie.

 

Teatrul Nottara: Sala “George Constantin” – sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.30 – “Metoda (Metoda Gronholm)”, de Jordi Galceran, regia Theodor-Cristian Popescu; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “Comedie de modă veche”, de Alexei Arbuzov, regia Vasile Toma.

 

Teatrul de Comedie: Sala “Radu Beligan” – duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “La Pulce”, după “Puricele în ureche”, de Georges Feydeau, regia Horaţiu Mălăele.

 

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joacă la Teatrul de Artă): marţi, 22 septembrie, ora 19.00 – “Janka”, regia Toma Enache.

 

Teatrul Metropolis: luni, 21 septembrie, ora 19.00 – “A douăsprezecea noapte”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; marţi, 22 septembrie, ora 19.00 – “Romeo şi Julieta”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ion Frunză; miercuri, 23 septembrie, ora 19.00 – “Romeo şi Julieta”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ion Frunză; joi, 24 septembrie, ora 19.00 – “A douăsprezecea noapte”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; vineri, 25 septembrie, ora 19.00 – “A douăsprezecea noapte”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “Romeo şi Julieta”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ion Frunză; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “A douăsprezecea noapte”, de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză.

 

Godot Cafe-Teatru: luni, 21 septembrie, ora 20.00 – “Te iubesc! Te iubesc?”, după Dumitru Solomon, regia Chris Simion; marţi, 22 septembrie, ora 20.00 – “Ce ne spunem când nu ne vorbim”, de Chris Simion, regia Chris Simion; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 – “Mizantropul”, de Moliere, regia Alexandru Mâzgăreanu; joi, 24 septembrie, ora 19.00 – “Ashes Afar”, de Andreea Borţun, regia Bobi Pricop; joi, 24 septembrie, ora 21.45 – “Fă-mi loc!”, de Anthony Michineau, regia Radu Beligan; vineri, 25 septembrie, ora 19.00 – “Box FM”, de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “În parc”, de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; sâmbătă, 26 septembrie, ora 22.00 – “Noi 4”, de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; duminică, 27 septembrie, ora 15.00 – “Romantic Fools”, de Rich Orloff, regia Toma Dănilă; duminică, 27 septembrie,ora 19.00 – “Shot sau Comedia relaţiilor”, direcţia scenică Andreea Bibiri; duminică, 27 septembrie, ora 21.30 – “Acum ori niciodată”, de Vladimir Krasnogorov, regia Mihai Constantin;

 

Godot SubScenă: vineri, 25 septembrie, ora 19.00 – “Spectacol de varietăţi”, după texte de Ionuţ Anghel, regia Ionuţ Anghel; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “XXE-uri”, după texte de Alina Neleaga, regia Irina Crăiţă-Mândră; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “O seară altfel”, de Andrei Ciopec.

 

Unteatru: joi, 24 septembrie, ora 18.00 – “La ţigănci”, după Mircea Eliade, regia Andrei şi Andreea Grosu; vineri, 25 septembrie, ora 20.00 – “Cinci ore cu Mario” de Miguel Delibes, regia Mariana Cămărăşan.

 

În Culise: marţi, 22 septembrie, ora 20.00 – “Să nu mă uiţi”, regia Alex Vlad; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 – “Black Friday love”, regia Cristian Bajora; joi, 24 septembrie, ora 20.00 – “Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu”; vineri, 25 septembrie, ora 21.00 – “Stand-up comedy”, cu Maria, Mincu şi Florin; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “Clinica sinucigaşilor”, regia Cristian Bajora.

 

Teatrul Luni: miercuri, 23 septembrie, ora 19.30 – “Radikal”, de Sever Bârzan, regia Dora Bârzan.

 

Teatrul de Artă: miercuri, 23 septembrie, ora 20.15 – “Eternul spectator”, de Daria Gănescu şi Daniela Marin; vineri, 25 septembrie, ora 20.15 – “Dureri fantomă”, de Vasili Sigarev, regia Bogdan Budeş; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.15 – “Un bărbat şi mai multe femei”, de Leonid Zorin, regia Bogdan Huşanu; duminică, 27 septembrie, ora 20.15 – “Aproape mâine”, de John Cariani, regia Andreea Vulpe.

 

Teatrul de pe Lipscani: vineri, 25 septembrie, ora 19.30 – “Pasărea măiastră. Maria Tănase”; sâmbătă, 26 septembrie, ora 11.00 – “Magie într-un pahar cu apă”, regia Ivona Boitan.

 

Teatrul de Revistă “Constatin Tănase”: Sala Savoy – sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 – “Aer bun! de Herăstrău”, regia Cezar Ghioca; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “Vivat Revista!”, regia Cezar Ghioca.

 

Creart – Teatrelli: luni, 21 septembrie, ora 19.00 – “Slugă la doi stăpâni”, regia Dan Tudor; marţi, 22 septembrie, ora 19.00 – “Slugă la doi stăpâni”, regia Dan Tudor; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 – “Silent Struggle”, cu Bogdan Bolohan.

 

Teatrul Ţăndărică: Lahovari – miercuri, 23 septembrie, ora 10.00 – “Ridichea uriaşă”, regia Paul Ionescu; joi, 24 septembrie, ora 10.00 – “Albă ca Zăpada”, după Fraţii Grimm, regia Cristian Pepino; sâmbătă, 26 septembrie, ora 10.00 – “Jack şi vrejul de fasole”, regia Daniel Stanciu; sâmbătă, 26 septembrie, ora 12.00 – “Jack şi vrejul de fasole”, regia Daniel Stanciu; duminică, 27 septembrie, ora 10.00 – “Cei trei purceluşi”, regia Mihai Gruia Sandu; duminică, 27 septembrie, ora 12.00 – “Cei trei purceluşi”, regia Mihai Gruia Sandu.

 

Teatrul Ion Creangă: (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, 22 septembrie, ora 19.00 – “Spaima zmeilor”, regia Gelu Colceag; (se joacă la Teatrul Excelsior) miercuri, 23 septembrie, ora 10.00 – “Spaima zmeilor”, regia Gelu Colceag; (se joacă la sediul Administrativ TIC) sâmbătă, 26 septembrie, ora 11.00 – “Cartierul poveştilor”, regia Michal Svironi; (se joacă la sediul Administrativ TIC) sâmbătă, 26 septembrie, ora 18.00 – “Cartierul poveştilor”, regia Michal Svironi; (se joacă la sediul Administrativ TIC) duminică, 27 septembrie, ora 11.00 – “Cartierul poveştilor”, regia Michal Svironi.

 

Teatrul Excelsior: vineri, 25 septembrie, ora 11.00 – Excelsior Teen-Fest; sâmbătă, 26 septembrie, ora 10.00 – Excelsior Teen-Fest; duminică, 27 septembrie, ora 10.00 – Excelsior Teen-Fest.